Warto wiedzieć

PIELĘGNACJA NIEMOWLAKA – JAK TO ROBIĆ?

Marzena Korbecka - Paczkowska - mgr. farmacji

20 maja 2021 | 4 minut

Technika i rodzaj pielęgnacji kikuta pępowinowego ulegały modyfikacji przez wiele lat. Metody stosowane w naszym kraju nie były uregulowane żadnymi oficjalnymi zaleceniami. Jeszcze kilka lat temu do jego pielęgnacji używano, zarówno podczas pobytu dziecka w szpitalu, jak i po wypisaniu do domu, 70% roztworu alkoholu etylowego lub spirytusowego roztworu pioktaniny (czyli fioletu gencjanowego). Gencjana działa bakteriobójczo, ale zmienia środowisko wokół pępka i pod intensywnym kolorem nie widać obrzęku ani zmian.

Dowiedz się więcej

INFEKCJE INTYMNE U KOBIET

Marzena Korbecka - Paczkowska - mgr. farmacji

| 4 minut

Infekcje intymne mogą przydarzyć się kobietom w każdym wieku, także podczas ciąży i połogu. Infekcje miejsc intymnych to częste problemy intymne kobiet, gdyż pod wpływem nadmiaru wilgoci, otarć lub zranienia dochodzi do maceracji naskórka w okolicy pochwy, a wtedy łatwo o zakażenie. Najczęściej występujące rodzaje infekcji intymnych to: infekcja intymna bakteryjna lub grzybicza infekcja okolic intymnych. Dokuczliwe objawy infekcji intymnych to: upławy, swędzenie, pieczenie i ból.

Dowiedz się więcej

FAKTY I MITY NT. OCTENISEPTU

Marzena Korbecka - Paczkowska - mgr. farmacji

18 maja 2021 | 4 minut

Dlaczego wokół octenisept®u powstało aktualnie tyle zamieszania? Jakie zmiany nastąpiły w charakterystyce produktu leczniczego i dlaczego? Jak stosować octenisept®? I na co zwracać uwagę? Na te i inne pytania dotyczące octenisept®u i innych produktów zawierających oktenidynę odpowiada producent leku – firma schülke.

Dowiedz się więcej
Wczytaj więcej