Stosowanie octeniseptu w przypadku grzybicy

Dzień dobry, chciałem się dowiedzieć jak stosować octenisept w przypadku grzybicy żołędzia prącia. Jak aplikować, jak często i przez ile, na ile zostawić i czy spłukiwać wodą?

octenisept działa grzybobójczo, drożdżakobójczo a także bakteriobójczo. Należy dobrze nasączyć gazik octeniseptem i w jedna stronę dobrze przetrzeć, nawilżając powierzchnię błony śluzowej prącia. Należy do tej czynności użyć kilku gazików tak żeby nie przenosić zakażenia w inne miejsca. W celu dobrego dojścia do wszystkich miejsc należy także spryskać na koniec octeniseptem tak, żeby dobrze była nawilżona błona śluzowa i skóra, pamiętając także o miejscach trudno dostępnych jak napletek. Czas nawilżenia powinien być w przypadku zakażenia o podłożu grzybiczym do 3-5 minut. Czynność taką należy powtórzyć najlepiej 3 x dziennie, jednakże minimum 2 razy dziennie (w ciągu dnia po toalecie wystarczy spryskać). Kuracja powinna trwać max. 7 dni. Jeżeli objawy nie ustąpią należy się zgłosić do lekarza. Nie należy używać środków powierzchniowo czynnych do mycia miejsc intymnych, ponieważ może dojść do krótkotrwałych reakcji alergicznych. Najlepiej w czasie kuracji używać do przemywania miejsc intymnych octenilin saszetki 20 ml dostępny w aptekach przeznaczony do mycia miejsc intymnych, lub wody.

* IMS z lat 2011-2021

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Schülke Polska sp. z o.o. z siedzibą w Waszawie w celu otrzymania informacji na wysłane zapytanie (zgodnie z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE.

    Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.