Preparaty na rany i otarcia, płyny odkażające, żele, kremy na oparzenia

Rany i podrażnienia: preparaty na rany i otarcia

poznaj 3 produkty, które pomogą w odkażaniu rany, przyspieszą gojenie, złagodzą podrażnioną skórę.

Octenisept to znany płyn do płukania ran. Stosuje się go zewnętrznie do oczyszczania ran, odkażania rany, czyszczenia owrzodzeń. Jeżeli rana jest oczyszczona i odkażona można przyspieszyć gojenie do 15X stosując octenisept w żelu. Na oparzenia słoneczne i termiczne skuteczny jest wyrób medyczny – octenisept żel oraz na zadrapania i oparzenia słoneczne – octenisept krem. Zawarta w składzie 3 octeniseptów oktenidyna ma działanie antyseptyczne dzięki czemu korzystnie wpływa na proces gojenia rany.

W kategorii obejmującej preparaty na rany i podrażnienia znajdują się różne środki dostępne w aptekach i drogeriach, takie jak maść na rany, żel na skórę podrażnioną, spray na skórę oraz opatrunki ułatwiające gojenie się ran. Jednak octenisept jest marką nr 1 w poleceniach lekarzy. Oryginalny octenisept na rany i skaleczenia dostępny jest tylko w aptekach i możecie sprawdzić jego dostępność

3 preparaty na rany i otarcia

spray na rany: odkażanie ran

octenisept odkażanie ran i skaleczeń

W momencie gdy na skórze pojawi się infekcja, zastosuj octenisept® spray.
Spray do ran i skaleczeń odkazi je szybko.
Dzięki temu będziesz mieć pewność, że rana, skaleczenie lub oparzenie jest zdezynfekowane.
Nie szczypie. Octenisept spray jest lekiem.

żel na rany: przyspiesza gojenie

żel na rany, maść na rany

Gdy pojawiają się bąble, ból, a skóra zaczyna pękać, warto sięgnąć po octenisept® żel. To nowość, która przynosi ulgę i zapobiega zainfekowaniu miejsc po oparzeniu słonecznym, ale również termicznym. Dodatkowo zmniejsza ból oraz sprawia, że opatrunki nie przywierają do rany.

Krem na oparzenia
i podrażnienia

krem na oparzenia słoneczne, krem na zadrapania, krem na podrażnienia

Po opalaniu, gdy skóra jest zaczerwieniona i boli zastosuj octenisept® krem. octenisept krem nawilża i przynosi ulgę w pieczeniu.
W swoim składzie zawiera pantenol i bisabolol, czyli składniki, które chronią skórę i wspomagają jej regenerację. Krem regeneruje zadrapania.

  •  Dane IQVIA 2011-2021, sell out val
  • T. Koburger,N.-O. Hübner, M. Braun, J. Siebert, A. Kramer, Standardized comparison of antiseptic efficacy of triclosan, PVP–iodine, octenidine dihydrochloride, polyhexanide and chlorhexidine digluconate, Journal of
  • Na podstawie badania klinicznego: Efficacy and cost-effectiveness of octenidine wound gel in the treatment of chronic venous leg ulcers in comparison to modern wound ressings Hämmerle G, Strohal R.
  • Kramer A, Dissemond J, Kim S I wsp. Consensus on wound antisepsis: update 2018. Skin Pharmacol Physiol 2018; 31: 28-58.
  • Tolerancja miejscowa: W przeprowadzonym teście Bühlera nie stwierdzono właściwości uczulających oktenidyny dichlorowodorku; podobnie nie potwierdzono doświadczalnie ewentualnych działań fotoalergizujących tej substancji czynnej. Produkt leczniczy stosowany na skórę nie wywoływał efektów pierwotnie drażniących czy uczulających.” Charakterystyka Produktu Leczniczego, 5.3
  • Radischat N, Augustin M, Herberger K, Wille A, Goroncy-Bermes P. Influence of human wound exudate on the bactericidal efficacy of antiseptic agents in quantitative
    suspension tests on the basis of European Standards (DIN EN 13727). Int Wound J. 2020 Jun;17(3):781-789