Pleśniawki u 2 miesięcznego dziecka! Czy octenisept jest bezpieczny?

Witam serdecznie. Wyczytałam, że octenisept można stosować na pleśniawki. Czy zastosowanie go u 2 miesięcznego dziecka jest bezpieczne? (pleśniawki w jamie ustnej na języku). Eliminuje pleśniawki? Jak zastosować leczenie?

Pleśniawki są to kremowobiałe naloty w buzi dziecka wywołane przez grzyby zwane drożdżakami, a afty to niewielkie, bardzo bolesne pęcherzyki, otoczone czerwoną obwódką. Źródłem zakażeniem są drożdżaki i bakterie. octenisept działa zarówno na drożdżaki jak również na bakterie, skuteczny będzie na pleśniawki jak i afty. octenisept ma swoje zastosowanie na błony śluzowe, skórę i ranę u dzieci od pierwszych dni urodzenia, a nawet u wcześniaków. Należy nasączyć gazik i przyłożyć do zmienionych miejsc w jamie ustnej na ok. 1 min. warto spróbować ominąć język, jako iż jedyna wada takiego zastosowania to gorzki smak, który znika po kilku minutach. octenisept to najskuteczniejszy sposób na pleśniawki i afty, znacznie skuteczniejszy, niż leki typowo grzybicze jak np. nystatyna czy szeroko polecany Aftin. Pędzlowanie jamy ustnej octeniseptem (np. przy pomocy nasączonego gazika) należy przeprowadzić 3 razy dziennie najlepiej po karmieniu do ustąpienia objawów. Jeśli po 5 dniach nie ma żadnej poprawy należy się skontaktować z lekarzem pediatrą w celu podania leków doustnych.

* IMS z lat 2011-2020

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Schülke Polska sp. z o.o. z siedzibą w Waszawie w celu otrzymania informacji na wysłane zapytanie (zgodnie z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE.

Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.