octenisept apteczka domowa

Przygotowując walizki do podróży, warto pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiednio wyposażonej apteczki wakacyjnej. Zwłaszcza wtedy, kiedy zamierzamy zaszyć się w jakimś ustronnym miejscu i niekoniecznie w bliskiej odległości od apteki, czy placówki służby zdrowia.

DEZYNFEKCJA

Warto pamiętać o płynie lub żelu do dezynfekcji rąk. Szczególnie, jeżeli zamierzamy biwakować. Właśnie w takich miejscach, w których mamy ograniczony dostęp do wody, uniemożliwia nam regularne mycie rąk. Naturalnie starajmy się wybrać środek do dezynfekcji rąk wysokiej jakości. Taki, który nie narazi naszych dłoni na podrażnienia (np.: desderman care, desmanol, septoderm). Jeżeli zamierzamy spędzić urlop pod namiotem z naszymi małymi pociechami i obawiamy się, że kąpiel przy niepogodzie może stanowić trudne wyzwanie.  Warto wyposażyć się w rękawice myjące. Rozwiązaniem są takie produkty, jak: esemtan, czy octenisan, którymi można wymyć całe ciało, bez konieczności użycia wody.

BÓL, GORĄCZKA

Naturalnie zdecydowanie warto spakować paracetamol, pyralginę, ibuprofen i aspirynę. Warto mieć przy sobie środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Pamiętajmy, że paracetamol i metamizol (Pyralgina) nie działają przeciwzapalnie. Przy objawach przeziębienia oraz w sytuacjach, kiedy podejrzewamy, że może się rozwijać stan zapalny, skuteczniejsza okaże się aspiryna oraz ibuprofen. Na wypadek biegunki warto wyposażyć się w smectę i zyskać przynajmniej czas na dotarcie do lekarza bez niespodzianek po drodze.

ALERGIE, UKĄSZENIA

Pamiętajmy także o lekach przeciwalergicznych, które można bez recepty kupić w aptece. Szczególnie, jeżeli wiemy, że mogą być konieczne. Pamiętajmy również oraz  o preparatach, które mogą nam przynieść pomoc przy ukąszeniach owadów. Ostatnio na polskim rynku pojawił się octenisept® żel, który skutecznie redukuje świąd i bardzo szybko niesie ulgę po ukąszeniach owadów i pająków.

SKALECZENIA, URAZY

Co spakować do apteczki wakacyjnej, octenisept zastosowanieWyposażmy ponadto naszą apteczkę w preparaty, które okażą się niezbędne przy skaleczeniach i urazach. Warto zdecydowanie mieć przy sobie octenisept® spray. To lek, który skutecznie odkaża rany, zapobiegając rozwojowi infekcji w miejscu skaleczenia oraz wspomniany już wyżej octenisept® żel, który znacznie  przyspiesza gojenie, zmniejsza ból i powstawanie blizn. Oczywiście skaleczenia zawsze okrywamy opatrunkiem, który umożliwia dostęp tlenu.

OPARZENIA

Jeżeli planujemy opalanie nie zapominajmy o kremach z filtrem oraz o środkach, które mogą nam przynieść ulgę przy oparzeniach słonecznych. Pamiętajmy, że po opalaniu lepiej stosować do kąpieli letnią wodę i emulsje myjące bez zawartości mydła. Rewelacyjnie sprawdzą się te z dodatkiem allantoiny lub innych substancji, które ukoją i poprawią jej kondycję, nadwyrężoną przez intensywny kontakt z promieniami słonecznym.

krem na oparzenia słoneczne jak przyspieszyć gojenie oparzeńJeżeli czujemy pieczenie, a skóra jest zaczerwieniona, warto czym prędzej sięgnąć po octenisept® żel. Jego nakładanie jest bezbolesne, a działanie dodatkowo redukuje ból i eliminuje skutki podrażnienia. Kiedy stan skóry pozwoli na wmasowanie kremu,  warto zastosować octenisept® krem, który stworzy dla skóry barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. To ograniczy do minimum ryzyko powstania pęcherzy, zapobiegnie łuszczeniu się skóry oraz w bardzo szybkim czasie przyniesie upragnioną ulgę.

Życzymy udanego urlopu, pięknej pogody, mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że przez całe lato nie będzie żadnej potrzeby otwierania apteczki wakacyjneję