Poznaj preparaty na rany i otarcia octenisept®

Poznaj 3 produkty, które pomogą Ci w odkażaniu rany, przyspieszą gojenie oraz  złagodzą podrażnioną skórę. Znana od pokoleń marka octenisept® zmieniła się i powiększyła się o nowe preparaty, właśnie po to aby proces gojenia mógł być potraktowany kompleksowo – od odkażenia po ładne zagojenie. Pod marką octenisept® znajdziecie obecnie cztery produkty spray, żel, krem oraz nowość w postaci płynu do płukania jamy ustnej – oral mono.

Octenisept® w sprayu jest płynem do odkażania ran i skaleczeń. Octenisept® spray jest lekiem i stosuje się go zewnętrznie do oczyszczania ran, odkażania skaleczeń, odparzeń, oparzeń, czy też czyszczenia owrzodzeń. Jeżeli rana jest oczyszczona i odkażona można wtedy przyspieszyć gojenie do 15X. Do tego jest przeznaczony octenisept® w żelu. Właśnie ten wyrób medyczny powstał z myślą o oparzeniach słonecznych i termicznych, ale również może być stosowany na ostre rany. A jeżeli nasza skóra jest podrażniona, sucha i zaczerwieniona możemy sięgnąć po octenisept krem. W jego składzie znajdziecie oktenidynę, czyli substancję, która ma działanie antyseptyczne i to właśnie ona korzystanie wpływa na proces gojenia rany.

W aptekach, a niekiedy i w drogeriach, można znaleźć preparaty z kategorii na rany i podrażnienia. Są to między innymi, maści na rany, żele, hydrożele, spraye do odkażania, kremy na podrażnienia, a także opatrunki i materiały pierwszej pomocy, które ułatwiają gojenie. Jednak wśród tych wszystkich preparatów o zróżnicowanym składzie, warto podkreślić, że to wciąż octenisept® jest marką nr 1 w poleceniach lekarzy. Oryginalny octenisept® spray na rany i skaleczenia dostępny jest tylko w aptekach i możecie sprawdzić jego dostępność np. w porównywarkach lub na stronach informujących o dostępności leków w aptekach stacjonarnych.

octenisept płyn do jamy ustnej butelka 400x200

Poznaj płyn do płukania jamy ustnej octenisept® oral mono 

Ostatnim i najnowszym produktem w rodzinie octeniseptów jest płyn do płukania jamy ustnej octenisept® oral mono. To pierwszy i jedyny taki lek, który jest w postaci antyseptycznego płynu do jamy ustnej zawierającego oktenidynę¹. Jego zastosowanie jest wszechstronne, może być zarówno stosowany w domu, jak i przed zabiegami dentystycznymi, chirurgicznymi. Może być również stosowany przy powracających infekcjach², a także urazach w obrębie jamy ustnej. 

Ten pierwszy i jedyny taki lek działa już w 30 sekund³. Płyn zmniejsza również liczbę bakterii w jamie ustnej już po jednorazowym użyciu³. 

Poznaj bliżej preparaty na rany, skaleczenia podrażnienia skóry:

spray na rany: odkażanie ran

octenisept odkażanie ran i skaleczeń faq - częste pytania o octenisept®

Kiedy dochodzi do infekcji, skaleczenia, zadrapania, to właśnie octenisept® w sprayu jest pierwszym krokiem do odkażenia tego miejsca. 
Lek octenisept® jest skuteczny już w 1 minutę⁴, a co bardzo ważne – nie szczypie. Nie powoduje też uczucia podrażnienia rany, co mogłoby wpłynąć na rozpoczęty proces gojenia się i przede wszystkim nasz komfort. 

 

żel na rany: przyspiesza gojenie

żel na rany, maść na rany

Gdy na naszej skórze, po nadmiernej ekspozycji na słońce, albo przy oparzeniach, pojawiają się pęcherze warto sięgnąć po octenisept® żel. Ten wyrób medyczny jest właśnie przeznaczony do szybkiego działania. Można go stosować nie tylko na podrażnioną skórę, ale również na ostre rany, czy też pęknięcia skóry. Octenisept® żel jest nowością na rynku i przyspiesza gojenie 15x⁵. Dodatkowo przynosi ulgę i zapobiega zainfekowaniu skaleczonego miejsca, również korzystnie działa pod opatrunkiem powodując, że nie przywiera on do rany. 

Krem na oparzenia
i podrażnienia

krem na oparzenia słoneczne, krem na zadrapania, krem na podrażnienia

Często kiedy się opalamy nie zwracamy uwagi na, kiedy dochodzi do podrażnienia skóry słońcem. Najczęściej doznajemy takiego dyskomfortu jak zaczerwienienie, ból, pieczenia. Właśnie w takich sytuacjach warto jest sięgnąć po octenisept® w formie kremu. Krem ma bogaty skład w cenne składniki dla takich właśnie podrażnień skóry, dzięki czemu nawilża i przynosi ulgę w pieczeniu. 
W składzie kremu znajduje się między innymi pantenol i bisabolol, czyli składniki, które chronią skórę i wspomagają jej regenerację. Krem regeneruje również zadrapania.

  1. Źródło: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov/rpl/search/public
  2.  Produkt można stosować do czasowej dekontaminacji, do 5 dni.
  3. ChPL octenisept oral mono
  4. ChPL z 20.09.2022
  5. Na podstawie badania klinicznego: Efficacy and cost-effectiveness of octenidine wound gel in the treatment of chronic venous leg ulcers in comparison to modern wound ressings Hämmerle G, Strohal R.