octenisept na wrastający paznokieć

Czy mogę stosować octenisept na wrastający paznokieć? Mam chyba zapalenie, bo jest strasznie opuchnięty palec i pulsuje, do tego bardzo boli.

Oczywiście jak najbardziej, należy przyłożyć przymoczek nasączony octeniseptem przytrzymać około 3 min. W miejscu wrastania paznokcia, często dochodzi do miejscowego zakażenia rany. Jednakże trzeba pamiętać, iż często sposób wrośnięcia paznokcia może powodować konieczność chirurgicznego usunięcia. Zatem, mimo wszystko, należy się skontaktować z lekarzem. octenisept może być używany kilka razy dziennie oraz przy każdej zmianie opatrunku w sytuacji rany, zakażenia w wyniku wrośnięcia paznokcia. W tym wypadku należy przyłożyć przymoczek a często wstępnie dodatkowo spryskać ranę i odczekać między 1-3 min. Jeżeli z miejsca wrastania paznokcia sączy się wydzielina ropna za pomocą kilku nasączonych gazików octeniseptem usuwamy nadmiar wydzieliny z rany. Nie należy używać kilkakrotnie tego samego gazika w celu ograniczenia przenoszenia zakażenia.

* IMS z lat 2011-2020

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Schülke Polska sp. z o.o. z siedzibą w Waszawie w celu otrzymania informacji na wysłane zapytanie (zgodnie z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE.

Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.