Co stosować na rany?

Aby rany goiły się właściwie, należy stosować preparaty działające skutecznie i przeciwdrobnoustrojowo. Dzięki temu nie dopuścimy do infekcji rany, a jednocześnie przyspieszymy sam proces jej gojenia. Tak właśnie działa octenisept®, który odkaża ranę – spray, przyspiesza proces gojenia – żel i zmniejsza ilość powstających blizn – krem.  

Opieka nad raną – wyjątkowy skład octeniseptu®

Optymalne gojenie rany możemy osiągnąć stosując właściwe do tego produkty. Jeżeli chcemy mieć pewność oczyszczenia rany oraz przyspieszenia jej zagojenia, warto stosować sprawdzone od lat produkty – jak octenisept®. Octenisept® spray jest lekiem, a to gwarantuje, że podległa ścisłemu monitorowaniu, jego właściwości są poparte dowodami, a sam lek jest stosowany i polecany od lat przez lekarzy i pielęgniarki. Jego skład opiera się na oktenidynie – substancji bezwzględnej dla drobnoustrojów, jednocześnie łagodnej dla uszkodzonej tkanki. Jej działanie to skuteczne oczyszczenie rany, dzięki czemu rana goi się prawidłowo.

Opieka nad raną – optymalne rozwiązanie

Leczenie ran to radzenie sobie z codziennymi otarciami, drobnymi skaleczeniami, oparzeniami. To również opieka nad ranami przewlekłymi, które często goją się bardzo długo i wymagają specjalistycznego podejścia. Tak właśnie działa octenisept® spray, żel i krem – stosowane prawidłowo wg kolejności działania przyspieszają gojenie i redukują ilość powstających blizn:

  • octenisept® spray, stosowany na ranę jako pierwszy, skutecznie odkaża i oczyszcza ranę, chroni przed rozwojem infekcji, które mogą spowodować niemałe problemy
  • octenisept żel® na rany – zastosowany w drugim kroku korzystnie wpływa na przyspieszenie gojenia.
  • octenisept® krem jest doskonałym wyborem do ochrony brzegów rany i skóry. Świetnie sprawdza się przy otarciach, oparzeniach czy odparzeniach ciała i okolic intymnych. Jest również skutecznym rozwiązaniem wtedy, kiedy dostrzegamy na skórze nadmierne rogowacenie lub dokucza nam pękająca skóra na piętach.

Leczenie rany – octeniesept® spray

Octenisept® spray jest pierwszym krokiem służącym odkażaniu rany i jej oczyszczeniu. Powinien być stosowany zarówno w otarciach, skaleczeniach jak i oparzeniach. Kiedy przerwana zostaje ciągłość skóry, bakterie łatwo mogą przedostać się do naszego organizmu. Zastosowanie skutecznego leku przeciwdrobnoustrojowego jest na tym etapie konieczne.  octenisept® spray należy stosować na ranę za pomocą atomizera albo poprzez przyłożenie do rany nasączonego gazika i przetarcie rany. Nadmiar leku warto  usunąć. Można to zrobić już po minucie, ponieważ dokładnie tyle octenisept spray potrzebuje, by uporać się z drobnoustrojami w ranie.

Gojenie rany – octenisept® żel na rany

Kiedy mamy już odkażone i oczyszczone skaleczenie, warto sięgnąć po octenisept® żel. Przyspieszy on gojenie i jednocześnie zabezpieczy ranę.   Przeprowadzone badania wykazały, że octenisept żel na rany:

  • 15-krotnie przyspiesza gojenie,
  • ma działanie chłodzące
  • zmniejsza ilość powstających blizn, czyli sprawia, że rana nie tylko goi się szybciej, ale estetyczny efekt gojenia jest dodatkowo lepszy