Kompleksowa opieka nad raną

14 grudnia 2021

Co stosować na rany w kompleksowej opiece

na rany pooperacyjne

Aby rany goiły się właściwie, należy stosować preparaty działające skutecznie i przeciwdrobnoustrojowo. Dzięki temu nie dopuścimy do infekcji rany, a jednocześnie przyspieszymy sam proces jej gojenia. Tak właśnie działa octenisept®. W 3 produktach znajduje się optymalne rozwiązanie:  spray, który odkaża ranę, żel przyspiesza proces gojenia, a krem zmniejsza ilość powstających blizn.  

 

octenisept® i jego skład w kompleksowej opiece nad raną

Optymalne gojenie rany możemy osiągnąć stosując właściwe do tego produkty. Jeżeli chcemy mieć pewność oczyszczenia rany oraz przyspieszenia jej zagojenia, warto stosować sprawdzone od lat produkty, takie jak octenisept®. Spray jest lekiem, a to gwarantuje, że podległa ścisłemu monitorowaniu.  Dzięki temu jego właściwości są poparte dowodami, a sam lek jest stosowany i polecany od lat przez lekarzy i pielęgniarki. Jego skład opiera się na oktenidynie, czyli  substancji bezwzględnej dla drobnoustrojów, jednocześnie łagodnej dla uszkodzonej tkanki. Jej działanie to skuteczne oczyszczenie rany, dzięki któremu  rana będzie goić się prawidłowo.

 

rany i skaleczenia jak je leczyć

Optymalne rozwiązanie w kompleksowej opiece nad raną

Leczenie ran to radzenie sobie z codziennymi otarciami, drobnymi skaleczeniami, oparzeniami. To również opieka nad ranami przewlekłymi, które często goją się bardzo długo i wymagają specjalistycznego podejścia. Tak właśnie działa octenisept® spray, żel i krem – stosowane prawidłowo wg kolejności działania przyspieszają gojenie i redukują ilość powstających blizn:

  • stosowany na ranę jako pierwszy, octenisept® spray skutecznie odkaża i oczyszcza ranę, chroni przed rozwojem infekcji, które mogą spowodować niemałe problemy
  • octenisept® żel na rany – zastosowany w drugim kroku korzystnie wpływa na przyspieszenie gojenia.
  • octenisept® krem jest doskonałym wyborem do ochrony brzegów rany i skóry. Świetnie sprawdza się przy otarciach, oparzeniach czy odparzeniach ciała i okolic intymnych. Jest również skutecznym rozwiązaniem wtedy, kiedy dostrzegamy na skórze nadmierne rogowacenie lub dokucza nam pękająca skóra na piętach.

 

Jak używać spray do odkażania w kompleksowej opiece nad raną

Octenisept® spray jest pierwszym krokiem służącym odkażaniu rany i jej oczyszczeniu. Powinien być stosowany zarówno w otarciach, skaleczeniach jak i oparzeniach. Kiedy przerwana zostaje ciągłość skóry, bakterie łatwo mogą przedostać się do naszego organizmu. Zastosowanie skutecznego leku przeciwdrobnoustrojowego jest na tym etapie konieczne.  octenisept® spray należy stosować na ranę za pomocą atomizera albo poprzez przyłożenie do rany nasączonego gazika i przetarcie rany. Nadmiar leku warto  usunąć. Można to zrobić już po minucie, ponieważ dokładnie tyle octenisept spray potrzebuje, by uporać się z drobnoustrojami w ranie.

 

Jak przyspieszyć gojenie rany – octenisept® żel na rany

Kiedy mamy już odkażone i oczyszczone skaleczenie, warto sięgnąć po octenisept® żel. Przyspieszy on gojenie i jednocześnie zabezpieczy ranę.   Przeprowadzone badania wykazały, że octenisept żel na rany:

  • 15-krotnie przyspiesza gojenie,
  • ma działanie chłodzące
  • zmniejsza ilość powstających blizn, czyli sprawia, że rana goi się szybciej i efekt estetyczny  gojenia jest dodatkowo lepszy