Jak przyspieszyć gojenie ran i skaleczeń

27 czerwca 2022

Każdy z nas nie raz się zranił lub skaleczył. Codziennością jest skaleczenie przy posiłku, potrafimy się też oparzyć gorącym garnkiem lub piekarnikiem. Mając zwierzęta w domu jesteśmy narażeni na częstsze zadrapania i skaleczenia. Poniżej znajdziesz proste tipy jak przyspieszyć gojenie ran i skaleczeń.

otarcie na stopie, starty palec

Jak przyspieszyć gojenie ran i skaleczeń

Leczenie ran i skaleczeń, gojenie ran przewlekłych potrafią być uciążliwe i problematyczne. To co może przeszkadzać w prawidłowym gojeniu to sytuacje prowadzące do zakażenia rany, pojawianie się stanów zapalnych skaleczeń, ran, odleżyn. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia opieka nad raną. Pielęgnacja zranionej skóry, która stanowi otwartą furtkę dla patogenów.

Jak przyspieszać gojenie ran przez właściwą pielęgnację

Jeżeli chcemy, żeby rana, skaleczenie, czy zadrapanie na skórze właściwie się goiło, a nawet żeby przyspieszyć proces gojenia, należy stosować się do prostych zasad. Oczyszczenie rany, oczyszczenie skaleczenia i zadrapania oraz codzienna pielęgnacja tych miejsc, mają bardzo duże znaczenie i wpływają na proces gojenia się i regeneracji skóry. Właściwa i regularna zmiana opatrunku, niedoprowadzanie do zabrudzenia i zabezpieczenia odpowiednim preparatem przed przywieraniem opatrunku, pozwoli przyspieszyć gojenie.

 

  

Jakimi preparatami przyspieszymy gojenie ran i skaleczeńjak przyspieszyć gojenie ran i skaleczeń

Wśród produktów octenisept® znajdują się 3 produkty warte omówienia przy właściwej pielęgnacji. octenisept® spray to lek, który już w 1 minutę odkaża ranę i skaleczenia.

octenisept® na rany, skaleczenia, do odkażania

octenisept® spray działa zarówno na bakterie, grzyby i wirusy w czasie 1 minuty. Oczyszcza ranę, odkaża ranę i skaleczenia –  te małe, powierzchowne, jak otarcia, zadrapania. To lek, którym odkazisz rany pooperacyjne, a także błonę śluzową i skórę. Stosuje się go przy każdej zmianie opatrunku aplikując bezpośrednio na ranę. Można nim płukać jamę ustną. Odkaża skórę zmienioną chorobowo, Ojest bezpieczny i może być stosowany zarówno u niemowląt, dzieci i dorosłych.

octenisept® żel przyspiesza gojenie ran i skaleczeń

octenisept® żel przyspiesza gojenie ran aż 15x. Ten żel na rany stwarza optymalne, wilgotne otoczenie dla gojącej się rany. Wspomaga naturalny jak przyspieszyć gojenie ran i skaleczeńproces gojenia rany i skaleczeń. octenisept® żel skutecznie nawilża ranę i tworzy barierę ochronną. Działając jak opatrunek w żelu pozwala, żeby opatrunek sam nie przywarł do rany. 

 

octenisept® krem na skórę podrażnioną

Kiedy masz podrażnioną skórę, zadrapania, suchą i czerwoną jest to spory dyskomfort. Taka skóry podrażniona łuszczy się i swędzi, a czasami pęka i powstają w niej rany. Taka skóra wymaga wówczas szczególnej opieki, pielęgnacji i ochrony. Dzięki temu będzie mogła się szybciej zregenerować. octenisept® krem ochroni skórę, zregeneruje, zła godzi podrażnienia. W swoim składzie zawiera oktenidynę o właściwościach antybakteryjnych.

  

  

Przyspieszanie gojenia rany może być proste

maść na rany maść na ukąszenia

Kiedy już wiesz jakimi środkami przyspieszyć gojenie rany, pielęgnacja takiej staje się prostsza. Dzięki 

produktom octenisept® gojenie może być łatwe. To 3 kroki we właściwej pielęgnacji rany:

  1. octenisept spray odkazi ranę
  2. żeby zabezpieczyć ranę przed przywieraniem opatrunku i stworzy optymalne, wilgotne środowisko do gojenia się należy stosować octenisept żel
  3. octenisept krem zabezpieczy brzegi rany przed przesuszeniem, posiada pantenol i bisabolol więc na podrażnionej skórze przyniesie ulgę.

 

Przeczytaj więcej: Jak dbać o rany