Infekcje intymne u mężczyzn

24 czerwca 2022

Infekcje intymne u mężczyzn

infekcje intymne u mężczyzn octenisept

Infekcja intymna jest tematem tabu nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn. Każdy organizm jest inny i może zdarzyć się również, że ma się do niej skłonność. Także to, że jesteśmy aktywni fizycznie, odwiedzamy siłownie, albo chodzimy na basen, zwiększa ryzyko pojawienia się infekcji intymnej.

Jakie są objawy infekcji intymnych u mężczyzn

Infekcje intymne u mężczyzn nie są wcale rzadkością. Pierwsze niepokojące objawy infekcji intymnej to ból, pieczenie i swędzenie. To pierwszy sygnał, żeby zacząć działać i powstrzymać zakażenie. Na tym etapie bardzo pomocny może być przebadany i skuteczny lek odkażający, w którego składzie znajduje się oktenidyna i fenoksyetanol. Takim lekiem jest właśnie octenisept® spray. Ma on szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybicznego. Jednocześnie jest skuteczny w zwalczaniu wirusów z grupy herpes.

objawy infekcji intymnych u mężczyzn

Przyczyny infekcji intymnych u mężczyzn

Do zakażenia może dojść w wyniku otarć i drobnych urazów, które mogą nas spotkać w różnych sytuacjach. Częstymi przyczynami są te, które powstają często w czasie kontaktów seksualnych, częstej zmiany partnerów, czy masturbacji. Ryzyko powstania mikro urazów zwiększa się w czasie odbywania stosunków analnych, a także w przypadkach nadmiernej suchości pochwy partnerki.

Do zakażenia może również dojść na basenie, w czasie uprawiania sportu. Infekcje intymne są również skutkiem niewłaściwej higieny ciała.

Potencjalnie chorobotwórcze mikroorganizmy i wirusy wnikają wówczas poprzez uszkodzoną błonę śluzową znajdującą się pod napletkiem, co może prowadzić do infekcji. Nie leczona miejscowa infekcja może w konsekwencji wywołać zapalenie cewki moczowej i pęcherza.

 

Co robić gdy pojawi się infekcja intymna

jak leczyć otarcia miejsc intymnych u mężczyzn

Niezbędne jest regularne mycie miejsc intymnych (minimum dwa razy dziennie) i wycieranie jednorazowym ręcznikiem. Jeśli masz skłonność do infekcji intymnych lub poczujesz pierwsze niepokojące objawy – ból, pieczenie, swędzenie – działaj, aby jak najszybciej powstrzymać zakażenie. Możesz wykorzystać na infekcje intymne lek octenisept®, w którego składzie znajduje się oktenidyna. W okresie stosowanie leku odkażającego octenisept® nie używaj typowych płynów do mycia ciała i miejsc intymnych.

Ważne! Terapia będzie skuteczna, jeśli zaaplikujesz lek sobie oraz podasz go partnerce lub partnerowi.

 

Przeczytaj więcej o octenisept® spray