INFEKCJE INTYMNE U KOBIET

20 maja 2021

Infekcje intymne u kobiet mogą przydarzyć się w każdym wieku. Także podczas ciąży i połogu. Infekcje miejsc intymnych kobiet, to częste problemy intymne kobiet. Pod wpływem nadmiaru wilgoci, otarć lub zranienia dochodzi do maceracji naskórka w okolicy pochwy, a wtedy łatwo o zakażenie.

Infekcje intymne u kobiet

Najczęściej występujące rodzaje infekcji intymnych to:

  • infekcja intymna bakteryjna
  • lub grzybicza infekcja okolic intymnych.

Dokuczliwe objawy infekcji intymnych to: upławy, swędzenie, pieczenie i ból.

 

Jak wyleczyć infekcję intymną?

Jeśli masz skłonność do infekcji intymnych lub poczujesz pierwsze niepokojące objawy infekcji intymnej – ból, pieczenie, swędzenie – działaj, aby jak najszybciej powstrzymać zakażenie. Możesz wykorzystać sprawdzony sposób na infekcje intymne jak: octenisept® – lek odkażający, zawierający oktenidynę i fenoksyetanol.

 

octenisept® na infekcje intymne u kobietinfekcje intymne u kobiet i mężczyzn

Lek na infekcje intymne octenisept® możesz zastosować przy użyciu dodatkowo aplikatora waginalnego. Spray ma szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybicznego, czyli patogenów najczęściej odpowiedzialnych ze problemy w infekcjach intymnych. Jest również skuteczny w zwalczaniu wirusa Herpes vaginalis. Co ważne, octenisept® wraz z aplikatorem dopochwowym jest lekiem na infekcje intymne bez recepty, dostępnym w aptekach w Polsce.

Ważne! Terapia będzie skuteczna, jeśli zaaplikujesz lek (spray) na infekcje intymne sobie oraz podasz go partnerowi. Mężczyźni często przechodzą infekcje intymne bezobjawowo, ale stanowią źródło zakażenia dla swoich partnerek. Leczenie infekcji intymnych wspólnie z partnerem to więc dobry sposób na zapobieganie infekcjom intymnym w przyszłości.

 

Jakie są stany zapalne pochwy:

  1. nadmierna wydzielina (upławy) – pienista (świadczy o zakażeniu Trichomonas vagnalis), grudkowata (świadczy o zakażeniach grzybiczych), o brzydkim, rybim zapachu (zakażenie Gardnella vaginalis), brązowawa, zielonkawa lub żółtawa wydzielina (zakażenie mieszane)
  2. świąd pochwy i sromu
  3. dolegliwości bólowe przy współżyciu

Uwaga! Kobiety, które przechodzą zmiany hormonalne narażone są na infekcje bakteryjne i grzybicze. Również te, które są w ciąży oraz te, które niezależnie od tego stosująinfekcje intymne kobiety w ciąży leczenie octenisept antybiotykoterapię. W wyniku zaburzenia biocenozy pochwy może dojść do bakteryjnego zapalenie pochwy, kandydozy pochwy i sromu, infekcji mieszanej bakteryjno-grzybiczej, infekcje wywołanej przez Herpes vaginalis. Brak leczenia prowadzić może do następujących powikłań: zapalenia przydatków, poronienia lub porodu przedwczesnego, zapalenia szyjki macicy. Przy leczeniu infekcji intymnych nie zapominajmy o partnerze! Jedyna skuteczna kuracja to wspólna kuracja.

 

Dlaczego octenisept® spray sprawdza się we leczeniu infekcji intymnych:

  1. dostępny bez recepty lek o potwierdzonej skuteczności na bakterie w tym: Gardnella, grzyby Candida albicans, wirusy Herpens simplex i pierwotniaki Trichomonas vaginalis
  2. nie zaburza naturalnej odbudowy mikroflory pochwy
  3. nie ogranicza rekolonizacji bakterii Lactobacillus
  4. może być stosowany równocześnie przez partnera – jest bezbarwny (nie brudzi bielizny), bezbolesny i prosty w użyciu.