Dbasz o skórę? Możesz się zdziwić!

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz dermatologii cieszą się niezwykłą popularnością wśród kobiet oraz mężczyzn. Pacjenci w zależności od problemu z jakim przyszli do specjalisty, kierowani są na różnego rodzaju terapie, które mogą być bardziej lub mniej inwazyjne. Niemniej jednak po wyjściu z gabinetu lekarskiego pozostają oni dalej pod stałą kontrolą i opieką dermatologa czy kosmetologa. Skóra po wykonaniu różnego typu kuracji powinna podlegać prawidłowemu procesowi gojenia się i regeneracji. W tym czasie niezwykle ważna jest prawidłowa pielęgnacja, która przyspieszy ten proces.

Mezoterapia, botox, laseroterapia czy głębokie złuszczanie naskórka… Pomimo prawidłowego wykonania zabiegu z zakresu dermatologii czy medycyny estetycznej, skóra jest uszkodzona, podrażniona, zaczerwieniona, a także cechuje ją stan zapalny. W przypadku niektórych zabiegów może dojść do pieczenia czy świądu. Wszystkie wymienione cechy są reakcją organizmu na wykonaną ingerencję ze strony lekarza nakierowaną na skórę. Jej efektem jest uruchomienie procesu zapalnego, z którym bezpośrednio wiąże się gojenie, a więc regeneracja i odbudowa. Niestety, większość kosmetyków dostępnych w drogeriach może wywoływać podrażnienia i pogłębiać proces zapalny a nawet sprzyjać alergii. Z tego względu wykorzystuje się preparaty apteczne, które działają jak opatrunek dla zranionej skóry.

Najlepiej zaopatrzyć się w preparat na bazie oktenidyny (octenisept®), który jest przeznaczony do delikatnej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry, po zabiegach dermatologicznych. octenisept® nie zawiera substancji zapachowych ani konserwantów, jest bezbarwny i bezbolesny (nie wywiera efektu pieczenia). To co najważniejsze – posiada szerokie działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne, co pozwala uniknąć infekcji skórnych w wyniku zabiegu oraz prowadzi do szybszej regeneracji naskórka.

octenisept® nie zawiera alkoholu i w związku z tym nie wysusza skóry. Używając octenisept®, należy zwilżyć skórę na czas 1 min. Nie ma potrzeby zmywania, po jego użyciu wystarczy zostawić do wyschnięcia i nałożyć krem pielęgnacyjny. octenisept® likwiduje dyskomfort spowodowany kłuciem, pieczeniem czy ściągnięciem.

* IMS z lat 2011-2021

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Schülke Polska sp. z o.o. z siedzibą w Waszawie w celu otrzymania informacji na wysłane zapytanie (zgodnie z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE.

    Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.