Dbasz o skórę? Możesz się zdziwić!

Dbasz o skórę? Możesz się zdziwić!

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz dermatologii cieszą się niezwykłą popularnością wśród kobiet oraz mężczyzn. Pacjenci w zależności od problemu z jakim przyszli do specjalisty, kierowani są na różnego rodzaju terapie, które mogą być bardziej lub mniej inwazyjne. Niemniej jednak po wyjściu z gabinetu lekarskiego pozostają oni dalej pod stałą kontrolą i opieką dermatologa czy kosmetologa. Skóra po wykonaniu różnego typu kuracji powinna podlegać prawidłowemu procesowi gojenia się i regeneracji. W tym czasie niezwykle ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry, która przyspieszy ten proces.

Mezoterapia, botox, laseroterapia czy głębokie złuszczanie naskórka… Pomimo prawidłowego wykonania zabiegu z zakresu dermatologii czy medycyny estetycznej, skóra jest uszkodzona, podrażniona, zaczerwieniona, a także cechuje ją zapalenie naczyń skóry. W przypadku niektórych zabiegów może dojść do pieczenia czy świądu. Wszystkie wymienione cechy są reakcją organizmu na wykonaną ingerencję ze strony lekarza nakierowaną na skórę. Jej efektem jest uruchomienie procesu zapalnego, z którym bezpośrednio wiąże się gojenie, a więc regeneracja skóry i odbudowa.

Niestety większość kosmetyków dostępnych w drogeriach może wywoływać podrażnienia i pogłębiać stan zapalny na skórze, a nawet rozwijać zapalenie alergiczne skóry. Z tego względu wykorzystuje się preparaty apteczne, które działają jak opatrunek dla zranionej skóry.

Najlepiej zaopatrzyć się w preparat na bazie octenidyny (octenisept), który jest przeznaczony do delikatnej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry, po zabiegach dermatologicznych. octenisept nie zawiera substancji zapachowych ani konserwantów, jest bezbarwny i bezbolesny (nie wywiera efektu pieczenia).

To co najważniejsze – posiada szerokie działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne, co pozwala uniknąć infekcji skórnych w wyniku zabiegu oraz prowadzi do szybszej regeneracji naskórka.

octenisept nie zawiera alkoholu i w związku z tym nie wysusza skóry. Używając octenisept, należy zwilżyć skórę na czas 1 min. Nie ma potrzeby zmywania, po jego użyciu wystarczy zostawić do wyschnięcia i nałożyć krem pielęgnacyjny.

octenisept likwiduje dyskomfort spowodowany kłuciem, pieczeniem czy ściągnięciem.

image
* IMS z lat 2011-2016

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez przez Schülke z siedzibą w Waszawie.

Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.