Zranienia i skaleczenia u dzieci

octenisept® to pierwsza pomoc przy zranieniach. Chociaż zranienia są najczęstszymi wypadkami, którym ulegamy, to absolutnie nie powinniśmy ich bagatelizować, szczególnie u dzieci. W większości przypadków właściwie zaopatrzone zranienie nie powoduje poważniejszych skutków zdrowotnych, ale podjęte kroki powinny zależeć od jego rodzaju i głębokości.

Skaleczenia, obtarcia i zadrapania u dzieci – choć nieznacznie się od siebie różnią, zazwyczaj łączy je jedno – są mało inwazyjne i szybko się goją jeśli nie dojdzie do nadkażenia. Dlatego należy profilaktycznie użyć lek odkażający np. octenisept® lub krem antybakteryjny np. octenicare®. Rany cięte to znacznie poważniejszy rodzaj zranień, choć najczęściej bardzo szybko się goją. Niezbyt bolesne, ale zwykle powodujące obfite krwawienia (uszkodzonych zostaje sporo naczyń krwionośnych). Jeśli zakażenie rany nie występuje, to bardzo szybko się zrastają. Pierwsza pomoc powinna polegać na zatamowaniu krwawienia, a kiedy nastąpi jego przyhamowanie, należy delikatnie przemyć ranę, odkazić i osuszyć.

Choć wizualnie rana kłuta u dzieci zazwyczaj jest niewielka, częstym zagrożeniem jest jej głębokość. Bardzo często rany kłute są spowodowane nadepnięciem na ostre, wystające przedmioty, np. gwoździe, czy narzędzia. Pamiętaj, żeby nigdy w takiej sytuacji samemu nie usuwać przedmiotu. Należy udać się natychmiast do lekarza. Zanieczyszczenia we wnętrzu rany są bardzo trudne do usunięcia i mogą powodować powikłania.

Zranienie i skaleczenie – przy nich istnieją pewne uniwersalne zasady – w większości przypadków ranę powinno się przepłukać wodą i odkazić. Świetnie w tej roli sprawdzi się octenisept® – lek odkażający na rany, który ma działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i działanie grzybobójcze. Znacznie skuteczniejszy od innych popularnych środków, a przy tym niezaburzający procesów naprawczych w organizmie. octenisept® jest lekiem bezpiecznym, posiadającym badania kliniczne w kierunku bezpieczeństwa jego stosowania już u noworodków.

* IMS z lat 2011-2021

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Schülke Polska sp. z o.o. z siedzibą w Waszawie w celu otrzymania informacji na wysłane zapytanie (zgodnie z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE.

    Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.