Profilaktyka zdrowotna

Znaczenie higieny dla zdrowia człowieka niejednokrotnie dociera do naszej świadomości dopiero wówczas, gdy już jest za późno na podjęcie jakichkolwiek działań. Wbrew pozorom najgorszy wróg to ten, którego nie widać, a drobnoustroje mogą być naprawdę groźne i wywoływać poważne infekcje. Dlatego codzienna pielęgnacja skóry oraz właściwa higiena osobista to działania profilaktyczne w ochronie zdrowia, które warto praktykować.

To zagrożenie stale rośnie w obliczu postępującej globalizacji, gdyż mikroorganizmy nie znają granic i nieustannie je przekraczają. Aby im przeciwdziałać i się przed nimi chronić, prowadząc higieniczny tryb życia, w szerokiej ofercie produktów firmy Schülke znajdują się:

 • octenisept® – lek odkażający do przemywania powierzchownych ran, błony śluzowej i skóry
 • octenident® – profilaktyka jamy ustnej (afty, paradontoza, choroby przyzębia, aparaty ortodontyczne)
 • octenisan® w postaci płynu, rękawic i czepka – pielęgnacja skóry pacjenta (przygotowanie przedoperacyjne, mycie pacjenta unieruchomionego, mycie pacjenta długoterminowego)
 • octenicare® – pomoc w podrażnieniu skóry
 • octenilin® – płyn odkażający do przemywania ran – szczególnie do ran przewlekłych i oparzeń,
  octenilin® żel – opatrunek na rany w żelu o właściwościach antybakteryjnych
 • octenisan® saszetka – płyn do higieny intymnej, do przemywania krocza i narządów płciowych
* IMS z lat 2011-2021

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Schülke Polska sp. z o.o. z siedzibą w Waszawie w celu otrzymania informacji na wysłane zapytanie (zgodnie z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE.

  Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.