Infekcje intymne u mężczyzn

Infekcja intymna – jeśli masz do niej skłonność lub poczujesz pierwsze niepokojące objawy – ból, pieczenie, swędzenie – działaj, aby powstrzymać zakażenie. Pomoże Ci w tym skuteczny i dobrze przebadany lek odkażający, w którego składzie znajduje się oktenidyna i fenoksyetanol – octenisept. Ma on szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybicznego, a także jest skuteczny w zwalczaniu wirusów z grupy herpes.

Do zakażenia może dojść w wyniku otarć i drobnych urazów, które powstają często w czasie kontaktów seksualnych, częstej zmiany partnerów czy masturbacji. Ryzyko powstania mikro urazów zwiększa się w czasie odbywania stosunków analnych, a także w przypadkach nadmiernej suchości pochwy partnerki. Potencjalnie chorobotwórcze mikroorganizmy i wirusy wnikają wówczas poprzez uszkodzoną błonę śluzową znajdującą się pod napletkiem, co może prowadzić do infekcji. Nie leczona miejscowa infekcja może w konsekwencji wywołać zapalenie cewki moczowej i pęcherza.

Niezbędne jest regularne mycie miejsc intymnych (minimum dwa razy dziennie) i wycieranie jednorazowym ręcznikiem. Jeśli masz skłonność do infekcji intymnych lub poczujesz pierwsze niepokojące objawy – ból, pieczenie, swędzenie – działaj, aby jak najszybciej powstrzymać zakażenie. Możesz wykorzystać na infekcje intymne lek octenisept®, w którego składzie znajduje się oktenidyna. W okresie stosowanie leku odkażającego octenisept® nie używaj typowych płynów do mycia ciała i miejsc intymnych.

Ważne! Terapia będzie skuteczna, jeśli zaaplikujesz lek sobie oraz podasz go partnerce lub partnerowi.

* IMS z lat 2011-2021

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Schülke Polska sp. z o.o. z siedzibą w Waszawie w celu otrzymania informacji na wysłane zapytanie (zgodnie z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE.

    Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.