Infekcje intymne u kobiet

Infekcje intymne mogą przydarzyć się kobietom w każdym wieku, także podczas ciąży i połogu. Infekcje miejsc intymnych to częste problemy intymne kobiet, gdyż pod wpływem nadmiaru wilgoci, otarć lub zranienia dochodzi do maceracji naskórka w okolicy pochwy, a wtedy łatwo o zakażenie. Najczęściej występujące rodzaje infekcji intymnych to: infekcja intymna bakteryjna lub grzybicza infekcja okolic intymnych. Dokuczliwe objawy infekcji intymnych to: upławy, swędzenie, pieczenie i ból.

Jak wyleczyć infekcję intymną? Jeśli masz skłonność do infekcji intymnych lub poczujesz pierwsze niepokojące objawy infekcji intymnej – ból, pieczenie, swędzenie – działaj, aby jak najszybciej powstrzymać zakażenie. Możesz wykorzystać sprawdzony sposób na infekcje intymne jak: octenisept® – lek odkażający, zawierający oktenidynę i fenoksyetanol.

Lek na infekcje intymne octenisept® możesz zastosować przy użyciu dodatkowo aplikatora waginalnego – ma szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybicznego – patogenów najczęściej odpowiedzialnych ze problemy w infekcjach intymnych, a także jest skuteczny w zwalczaniu wirusa Herpes vaginalis. Co ważne, octenisept + aplikator dopochwowy jest lekiem na infekcje intymne bez recepty, dostępnym w aptece.

Ważne! Terapia będzie skuteczna, jeśli zaaplikujesz lek – preparat na infekcje intymne sobie oraz podasz go partnerowi. Mężczyźni często przechodzą infekcje intymne bezobjawowo, ale stanowią źródło zakażenia dla swoich partnerek. Leczenie infekcji intymnych wspólnie z partnerem to więc dobry sposób na zapobieganie infekcjom intymnym w przyszłości.

Podstawowe objawy stanów zapalnych pochwy:

 • nadmierna wydzielina (upławy) – pienista (świadczy o zakażeniu Trichomonas vagnalis), grudkowata (świadczy o zakażeniach grzybiczych), o brzydkim, rybim zapachu (zakażenie Gardnella vaginalis), brązowawa, zielonkawa lub żółtawa wydzielina (zakażenie mieszane)
 • świąd pochwy i sromu
 • dolegliwości bólowe przy współżyciu

Uwaga! Kobiety, które przechodzą zmiany hormonalne, także w podczas ciąży, niezależnie od tego, czy stosują antybiotykoterapię, narażone są na infekcje bakteryjne i grzybicze. W wyniku zaburzenia biocenozy pochwy może dojść do bakteryjnego zapalenie pochwy, kandydozy pochwy i sromu, infekcji mieszanej bakteryjno-grzybiczej, infekcje wywołanej przez Herpes vaginalis. Brak leczenia prowadzić może do następujących powikłań: zapalenia przydatków, poronienia lub porodu przedwczesnego, zapalenia szyjki macicy. Przy leczeniu infekcji intymnych nie zapominajmy o partnerze! Jedyna skuteczna kuracja to wspólna kuracja.

4 powody dlaczego warto używać leku octenisept® przy infekcjach intymnych:

 1. dostępny bez recepty lek o potwierdzonej skuteczności na bakterie w tym: Gardnella, grzyby Candida albicans, wirusy Herpens simplex i pierwotniaki Trichomonas vaginalis
 2. nie zaburza naturalnej odbudowy mikroflory pochwy
 3. przyspiesza rekolonizację bakterii Lactobacillus
 4. może być stosowany równocześnie przez partnera – jest bezbarwny (nie brudzi bielizny), bezbolesny i prosty w użyciu.
* IMS z lat 2011-2021

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Schülke Polska sp. z o.o. z siedzibą w Waszawie w celu otrzymania informacji na wysłane zapytanie (zgodnie z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE.

  Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.