Przygotowując walizki do podróży, warto pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiednio wyposażonej apteczki. Szczególnie, jeżeli zamierzamy zaszyć się w jakimś ustronnym miejscu. Niekoniecznie w bliskiej odległości od apteki lub placówki służby zdrowia. Co spakować do apteczki wakacyjnej – sprawdź.
Co spakować do apteczki wakacyjnej
Warto pamiętać o płynie lub żelu do dezynfekcji rąk. Szczególnie, jeżeli zamierzamy biwakować w miejscu z ograniczonym dostępem do wody, co uniemożliwi nam regularne mycie rąk. Naturalnie starajmy się wybrać środek do dezynfekcji o wysokiej jakości. Taki, który nie narazi naszych dłoni na podrażnienia (np.: desderman care, desmanol, septoderm). Jeżeli zamierzamy spędzić urlop pod namiotem z dziećmi dobrym pomysłem są rękawice myjące takie, jak: esemtan, czy octenisan. Dzięki nim można wymyć całe ciało, bez konieczności użycia wody.
leki na ból i gorączkę do apteczki podręcznej
Naturalnie zdecydowanie warto spakować paracetamol, pyralginę, ibuprofen i aspirynę. Podstawowe środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, które możemy kupić w każdej aptece. Pamiętajmy, że paracetamol i metamizol (Pyralgina) nie działają przeciwzapalnie. Przy objawach przeziębienia oraz w sytuacjach, kiedy podejrzewamy, że może się rozwijać stan zapalny, skuteczniejsza okaże się aspiryna oraz ibuprofen. Na wypadek biegunki, warto wyposażyć się w smectę i zyskać przynajmniej czas na dotarcie do lekarza bez niespodzianek po drodze.
Co spakować na alergie i maść na ukąszenia owadów
Pamiętajmy także o lekach przeciwalergicznych, które można bez recepty kupić w aptece. Jeżeli wiemy, że mogą się nam przydać, a tym bardziej pomóc w razie ukąszenia owadów, pamiętajmy i o takich produktach. Nowością, która spełnia te zadania jest octenisept® żel, który skutecznie redukuje świąd i bardzo szybko niesie ulgę po ukąszeniach owadów i pająków.
Co na skaleczenia i urazy w czasie wyjazdu
Wyposażmy ponadto naszą apteczkę w preparaty, które okażą się niezbędne przy skaleczeniach i urazach. Warto zdecydowanie mieć przy sobie octenisept® spray, czyli lek, który skutecznie odkaża rany, zapobiegając rozwojowi infekcji w miejscu skaleczenia oraz wspomniany już wyżej octenisept® żel, który znacznie przyspiesza gojenie, zmniejsza ból i powstawanie blizn. Oczywiście skaleczenia zawsze okrywamy opatrunkiem, który umożliwia dostęp tlenu.
Co zabrać na oparzenia słoneczne do apteczki wakacyjnej
Jeżeli planujemy opalanie, nie zapominajmy o kremach z filtrem. Pomocne będą też kosmetyki i produkty, które mogą nam przynieść ulgę przy oparzeniach słonecznych. Po opalaniu lepiej stosować do kąpieli letnią wodę i emulsje myjące bez zawartości mydła. Takie, które maja dodatek allantoiny lub innych substancji, ukoją i poprawią kondycję skóry, nadwyrężoną przez intensywny kontakt z promieniami słonecznym. Jeżeli czujemy pieczenie, a skóra jest zaczerwieniona, powinniśmy czym prędzej sięgnąć po octenisept® żel. Jego nakładanie jest bezbolesne, a działanie dodatkowo redukuje ból i eliminuje skutki podrażnienia.
Kiedy stan skóry pozwoli na wmasowanie kremu, dobrym krokiem będzie zastosowanie octenisept® krem. Ten kosmetyk sprawi, że na skórze powstanie bariera ochronna, która osłoni podrażnienia przed czynnikami zewnętrznymi. Jednocześnie ograniczy ona do minimum ryzyko powstania pęcherzy. Zapobiegnie również łuszczeniu się skóry oraz, w bardzo szybkim czasie, przyniesie upragnioną ulgę. Życzymy udanego urlopu, pięknej pogody, mnóstwa niezapomnianych wrażeń oraz mamy głęboką nadzieję, że przez całe lato nie będzie żadnej potrzeby otwierania apteczki wakacyjnej.