Przygotowując walizki do podróży, warto pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiednio wyposażonej apteczki – szczególnie, jeżeli zamierzamy zaszyć się w jakimś ustronnym miejscu, niekoniecznie w bliskiej odległości od apteki czy placówki służby zdrowia.

DEZYNFEKCJA

Warto pamiętać o płynie lub żelu do dezynfekcji rąk – szczególnie, jeżeli zamierzamy biwakować w miejscu z ograniczonym dostępem do wody, co uniemożliwi nam regularne mycie rąk. Naturalnie starajmy się wybrać środek do dezynfekcji rąk wysokiej jakości, czyli taki, który nie narazi naszych dłoni na podrażnienia (np.: desderman care, desmanol, septoderm). Jeżeli zamierzamy spędzić urlop pod namiotem z naszymi małymi pociechami i obawiamy się, że kąpiel przy niepogodzie może stanowić trudne wyzwanie, warto wyposażyć się w rękawice myjące takie, jak: esemtan czy octenisan, którymi można wymyć całe ciało, bez konieczności użycia wody.

BÓL, GORĄCZKA

Naturalnie zdecydowanie warto spakować paracetamol, pyralginę, ibuprofen i aspirynę, żeby mieć przy sobie środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Pamiętajmy, że paracetamol i metamizol (Pyralgina) nie działają przeciwzapalnie, więc przy objawach przeziębienia oraz w sytuacjach, kiedy podejrzewamy, że może się rozwijać stan zapalny – skuteczniejsza okaże się aspiryna oraz ibuprofen. Na wypadek biegunki – warto wyposażyć się w smectę i zyskać przynajmniej czas na dotarcie do lekarza bez niespodzianek po drodze.

ALERGIE, UKĄSZENIA

Pamiętajmy także o lekach przeciwalergicznych, które można bez recepty kupić w aptece – szczególnie, jeżeli wiemy, że mogą być konieczne oraz  o preparatach, które mogą nam przynieść pomoc przy ukąszeniach owadów. Ostatnio na polskim rynku pojawił się octenisept® żel, który skutecznie redukuje świąd i bardzo szybko niesie ulgę po ukąszeniach owadów i pająków.

SKALECZENIA, URAZY

Wyposażmy ponadto naszą apteczkę w preparaty, które okażą się niezbędne przy skaleczeniach i urazach. Warto zdecydowanie mieć przy sobie octenisept® spray, czyli lek, który skutecznie odkaża rany, zapobiegając rozwojowi infekcji w miejscu skaleczenia oraz wspomniany już wyżej octenisept® żel, który znacznie  przyspiesza gojenie, zmniejsza ból i powstawanie blizn. Oczywiście skaleczenia zawsze okrywamy opatrunkiem, który umożliwia dostęp tlenu.

OPARZENIA

Jeżeli planujemy opalanie – nie zapominajmy o kremach z filtrem oraz o środkach, które mogą nam przynieść ulgę przy oparzeniach słonecznych. Pamiętajmy, że po opalaniu lepiej stosować do kąpieli letnią wodę i emulsje myjące bez zawartości mydła, a na przykład z dodatkiem allantoiny lub innych substancji, które ukoją i poprawią jej kondycję, nadwyrężoną przez intensywny kontakt z promieniami słonecznym. Jeżeli czujemy pieczenie, a skóra jest zaczerwieniona – warto czym prędzej sięgnąć po octenisept® żel, ponieważ jego nakładanie jest bezbolesne, a działanie dodatkowo redukuje ból i eliminuje skutki podrażnienia. Kiedy stan skóry pozwoli na wmasowanie kremu,  warto zastosować octenisept® krem, który stworzy dla skóry barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, ograniczy do minimum ryzyko powstania pęcherzy, zapobiegnie łuszczeniu się skóry oraz w bardzo szybkim czasie przyniesie upragnioną ulgę.  Życzymy udanego urlopu, pięknej pogody, mnóstwa niezapomnianych wrażeń oraz mamy głęboką nadzieję, że przez całe lato nie będzie żadnej potrzeby otwierania apteczki wakacyjnej.