Apteczka na wakacje. Bez tego nie ruszaj się z domu

Wraz z nadejściem wiosny i piękną pogodą pojawiają się pierwsze urlopowe plany. Weekend na rowerach? A może wakacje nad morzem? Brzmi zachęcająco, ale zwróćmy uwagę aby naszego wypoczynku nie zakłócili niewidoczni towarzysze… drobnoustroje.

Apteczka na aktywny wyjazd

Podczas rowerowych wycieczek i pieszych wędrówek mogą zdarzyć się różne wypadki, których efekty – skaleczenia, rozbite kolana, starty naskórek zawsze należy oczyścić i odkazić. Każda, nawet pozornie niegroźna rana niesie ze sobą ryzyko zakażenia. Dlatego do plecaka na wyjazd spakujmy podręczną apteczkę z opatrunkami i środkiem do skutecznej i bezpiecznej dezynfekcji. Pamiętajmy, że nawet pęcherz na stopie może okazać się groźny, jeżeli do obuwia dostanie się ziemia lub piasek, które skolonizowane będą laseczkami tężca. Do skutecznego odkażania skaleczeń zabierzmy ze sobą środek antybakteryjny i antywirusowy, który nie zawiera alkoholu, a więc nie podrażnia tkanek. Może to być preparat na bazie oktenidyny (octenisept® 50 ml ze spryskiwaczem), który działa szybko i bezboleśnie, przyspieszając gojenie ran. Preparat 50 ml z atomizerem z pewnością zmieści się w każdej podróżnej apteczce, torebce i w plecaku.

Z weekendowych wycieczek znad jeziora lub z lasu możemy przywieźć niechciane pamiątki (ukąszenia owadów) lub pasażerów na gapę (kleszcze). Skutki ukąszeń złagodzimy preparatami zawierającymi wapń, środkami odczulającymi oraz antybakteryjnymi płynem na bazie oktenidyny, które chłodzą i minimalizują swędzenie. Poważnym zagrożeniem dla zdrowia są kleszcze roznoszące boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu, dlatego znalezionego na ciele kleszcza musimy jak natychmiast usunąć. Kleszcza najskuteczniej usuniemy przy pomocy specjalnych kleszczołapek, które można kupić w aptece. Miejsce ugryzienia należy dokładnie obejrzeć, by mieć pewność, że w ranie nie została np. główka pajęczaka. Ranę powinniśmy zdezynfekować środkiem antyseptycznym o szerokim spektrum działania bójczego, np. octenisept®.

Apteczka na kąpiele słoneczne

Pierwsze promienie słońca mogą zostawić piękną opaleniznę ale mogą także skutkować oparzeniami słonecznymi. Dlatego zamiast kolejnego stroju kąpielowego, koniecznie spakujmy do torby małą apteczkę, która będzie się składać m.in. z preparatów z zawartością d-pantenolu (składnik pianek łagodzących skutki kąpieli słonecznych) i octenisept®u – płynu antyseptycznego, który zapobiegnie zainfekowaniu miejsc po oparzeniu i doprowadzi do szybkiego zagojenia ran spowodowanych niemiłymi zdarzeniami – oparzenia przy grillu, ognisku itp..

Urlop bez niespodzianek

Urlop bez niespodzianek to urlop bezpieczny, z którego przywieziemy pamiątki i wspomnienia. Warto o to zadbać, chociażby pamiętając o właściwym wyposażeniu podróżnej apteczki. Pamiętajmy, że jest ona niezbędna nawet podczas krótkiego urlopu – bez względu na to gdzie i z kim spędzamy wolny czas.

* IMS z lat 2011-2021

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Schülke Polska sp. z o.o. z siedzibą w Waszawie w celu otrzymania informacji na wysłane zapytanie (zgodnie z Ustawą z dn. 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE.

    Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności.