FAQ

Zagojone rany odleżynowe

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy zagojonych ran odleżynowych na nogach, są bardzo swędzące i wrażliwe na drapanie. Drażniona skora powoduje krwawienie. Stosowane były maści dermatologiczne przez 3 miesiące ale żadnej poprawy nie było, świąd ciągle dokucza. Czy są inne środki a może plastry żelowe które przyniosą ulgę?

Najlepiej udać się do dermatologa, jednakże jeśli przez 3 miesiące stosował Pan tzw. maści sterydowe i nic nie pomogło, to moim zdaniem powinien Pan codziennie używać balsamów do skóry przeciwświądowych (proszę zapytać w aptece, to jest balsam z linii La Roche –Posay) oraz do mycia warto stosować również płyny z emolientami do skóry wrażliwej i swędzącej. Natomiast jak się pojawi rana w wyniku drapania skóry zabezpieczamy ją octeniseptem, żeby nie doszło do zakażenia.

Ile razy dziennie można stosować octenisept?

Ile razy dziennie można stosować octenisept i przez ile dni kolejno?

octenisept to lek na rany, błonę śluzową i skórę. Jego główne zastosowanie to zapobieganie infekcji w ranie lub leczenie infekcji w ranie. W zależności od wielkości rany oraz stanu jej zabrudzenia możemy ranę spryskać bezpośrednio z aplikatora przy butelce; ilość powinna być taka, żeby dobrze zwilżyć całe powierzchnie rany i odczekać min. 60 sek. W ranach z zabrudzeniami warto użyć nasączonego octeniseptem gazika i dobrze przetrzeć ranę w jednym kierunku, jak trzeba użyć kilku gazików, również trzeba zadbać o dobrze nawilżenie powierzchni rany przez 60 sek. Po tym czasie można czystym gazikiem osuszyć skórę wokoło rany i założyć opatrunek zabezpieczający ranę. Przy zmianie opatrunku również należy użyć octeniseptu. octeniseptu możemy użyć przy każdej zmianie opatrunku. Jeżeli rana nie wymaga opatrunku w sytuacji ewentualnego zagrożenia zainfekowaniem rany, można stosować spokojnie do kilku razy dziennie. octenisept nie posiada ograniczenia czasowego w stosowaniu, jednakże używanie 14 dni octeniseptu powinno być wystarczające i bezpieczne bez względu na rodzaj i umiejscowienie rany. Jeżeli nie widzą Państwo poprawy należy się skonsultować z lekarzem. Sposób stosowania jest dodatkowo opisany na ulotce dla pacjenta na opakowaniu octeniseptu.

Czy w pierwszych tygodniach ciąży można używać octeniseptu?

Czy kobieta w pierwszych tygodniach ciąży może przemyć drobną rankę octeniseptem?

octenisept nie zawiera alkoholu i jest bezbarwny. Ponadto profil bezpieczeństwa produktu jest bardzo wysoki. Może on być stosowany do skóry noworodka urodzonego przedwcześnie w celu likwidacji zakażenia na skórze. W związku z tym, octenisept jest również bezpiecznym preparatem do przemywania drobnych ranek nawet u kobiet w ciąży.

Stosowanie octeniseptu na odleżyny u cukrzyków

Witam jestem cukrzykiem na insulinie od 2 lat nie możemy poradzić sobie z odleżynami na pośladkach, aby wytworzył się naskórek, lekarz rodzinny polecił stosować maść Solcoseryl oraz Sudokrem rany nie jątrzą, ale nie może utworzyć się naskórek, aby zamknąć rany, nie można też stosować żadnego rodzaju plastrów, podczas siedzenia ciągle rany są ocierane, proszę i błagam pomóżcie mi co mam robić, co stosować. Dziękuję, proszę o odpowiedź.

Najlepszym sposobem jest wyprowadzenie infekcji z miejsca rany, jeżeli takowa istnieje i wtedy używamy octeniseptu zgodnie ze wskazaniami. Pamiętamy, żeby potem osuszyć skórę wokół rany. W zależności od stanu rany założyć opatrunek specjalistyczny; z opisu wygląda, że powinien to być albo opatrunek piankowy lub hydrokolidowy. Jednakże najważniejsze jest odbarczenie rany, żeby do czasu zagojenia nie była obciążana ciężarem; najprostszym i tanim sposobem jest zakupienie specjalnych krążków do siedzenia z dziurkami, które dają szanse zagojenia rany (sklepy medyczne lub niektóre apteki). Myślę, że te działania uwolnią Pana od problemu. Ponadto trzeba wyrównać cukrzycę i mieć również dietę wysokobiałkową; np. popić nutridrink dla diabetyków (dostępny w aptekach).

Gdzie kupić octenisept waginalny?

Drodzy Państwo, pilnie potrzebuje zakupić octenisept vaginal, niestety nie mogę znaleźć go w żadnej polskiej aptece, a że znajduje się obecnie w ciąży obawiam się zastosować inny preparat – wasz jest skuteczny i sprawdzony przy pierwszej ciąży. Czy moglibyście pomoc mi w zdobyciu w/w? Będę wdzięczna za pomoc.

Szanowna Pani, oczywiście pomogę, proszę podać z jakiego jest Pani miasta, wtedy podam aptekę. W Polsce mamy dostępny oddzielnie aplikator waginalny, który zakładamy na octenisept.

octenisept do odkażania gardła

Dzień dobry, Czy octenisept mogę używać do psikania gardła? Mam nawracające anginy i chciałabym nim odkażać migdały (tak mi ktoś podpowiedział i czytałam w Internecie, że jest to praktykowane), ale wolałabym się upewnić? Czym się różni octenidol od octeniseptu? Pozdrawiam.

Octenidyna zawarta w octenisepcie jest jednym ze skuteczniejszych związków czynnych działających zabójczo na bakterie, grzyby i wirusy. Jak najbardziej w pierwszych symptomach bólu gardła. Jednakże rekomendujemy płukanie a nie spryskiwanie przy zachowaniu czasu 15 sek – najlepiej do trzech razy dziennie po posiłkach i odczekanie dłuższego czasu. octenisept w procedurze płukania gardła jest gorzki w smaku. Dlatego polecamy zastosowanie produktu Octenidol MD dostępnego w aptekach. Octenidol ma smak cytrynowo-miętowy, nie zawiera alkoholu i cukru.

Jak leczyć odleżynę II st. u pacjenta z nietrzymaniem moczu używającego pieluchomajtki ?

Są pewne zasady obowiązują dla rany odleżynowej jak rozumiem zlokalizowanej na kości krzyżowej.

  1. Należy ograniczyć zakażenie występujące w ranie lub jeśli nie ma zakażenia dbać żeby nie powstało – do tego celu możemy użyć octeniseptu – nasączony przymoczek octeniseptem przykładamy do rany (najczęściej 2-5 przymoczków) odczekujemy około 1 min. 2. Następnie osuszamy skórę wokół rany. 3. Octenilin żel nakładamy w miejsca które są czarno-zielono, żółte – ilość w zależności od stanu rany – rana sucha większą ilość – rana z wysiękiem mniejsza ilość. 4. Na tak zabezpieczoną ranę nakładamy opatrunki – jeśli rana jest głęboka używamy opatrunku hydrowłóknistego ze srebrem (np. Aquacel AG), oraz jako opatrunek wtórny – zakładamy opatrunek piankowy który wchłonie wysięk (Allevyn – dopasowany kształtem do rany) – opatrunek zabezpieczamy plastrem z włókninowym i tak zostawiamy 2-3 dni. 5. Następnie zmieniamy opatrunek. Tak zaopatrzona rana jest zabezpieczona przed kontaktem z moczem mimo noszenia pampersów.

Jednakże nie ulega wątpliwości, iż należałoby się skonsultować z lekarzem lub pielęgniarką. Rady powyżej są tylko sugestiami ponieważ trudno jest doradzić jeśli nie widzimy rany. Mam nadzieję iż udało nam się trochę dopomóc.

Jak stosować octenisept do odkażania ran?

Mam pytanie, czy octenisept może być stosowny do odkażania ran np. otarć lub zranień? Jeśli tak to w jaki sposób, np. „Bezpośrednio na ranę jedno przyciśnięcie”. Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam

octenisept to lek na rany, błonę śluzową i skórę. Jego główne zastosowanie to zapobieganie infekcji w ranie lub leczenie infekcji w ranie. W zależności od wielkości rany oraz stanu jej zabrudzenia możemy ranę spryskać bezpośrednio z aplikatora przy butelce – ilość powinna być taka, żeby dobrze zwilżyć całe powierzchnie rany i odczekać min. 60 sek. W ranach z zabrudzeniami warto użyć nasączonego octeniseptem gazika i dobrze przetrzeć ranę w jednym kierunku, jak trzeba użyć kilku gazików, również trzeba zadbać o dobrze nawilżenie powierzchni rany przez 60 sek. Po tym czasie można czystym gazikiem osuszyć skórę wokoło rany i założyć opatrunek zabezpieczający ranę. Przy zmianie opatrunku również należy użyć octeniseptu. Sposób stosowania jest dodatkowo opisany na ulotce dla pacjenta na opakowaniu octeniseptu.

Pleśniawki u 2 miesięcznego dziecka! Czy octenisept jest bezpieczny?

Witam serdecznie. Wyczytałam, że octenisept można stosować na pleśniawki. Czy zastosowanie go u 2 miesięcznego dziecka jest bezpieczne? (pleśniawki w jamie ustnej na języku). Eliminuje pleśniawki? Jak zastosować leczenie?

Pleśniawki są to kremowobiałe naloty w buzi dziecka wywołane przez grzyby zwane drożdżakami, a afty to niewielkie, bardzo bolesne pęcherzyki, otoczone czerwoną obwódką. Źródłem zakażeniem są drożdżaki i bakterie. octenisept działa zarówno na drożdżaki jak również na bakterie, skuteczny będzie na pleśniawki jak i afty. octenisept ma swoje zastosowanie na błony śluzowe, skórę i ranę u dzieci od pierwszych dni urodzenia, a nawet u wcześniaków. Należy nasączyć gazik i przyłożyć do zmienionych miejsc w jamie ustnej na ok. 1 min. warto spróbować ominąć język, jako iż jedyna wada takiego zastosowania to gorzki smak, który znika po kilku minutach. octenisept to najskuteczniejszy sposób na pleśniawki i afty, znacznie skuteczniejszy, niż leki typowo grzybicze jak np. nystatyna czy szeroko polecany Aftin. Pędzlowanie jamy ustnej octeniseptem (np. przy pomocy nasączonego gazika) należy przeprowadzić 3 razy dziennie najlepiej po karmieniu do ustąpienia objawów. Jeśli po 5 dniach nie ma żadnej poprawy należy się skontaktować z lekarzem pediatrą w celu podania leków doustnych.

octenisept a prezerwatywy

W ulotce octeniseptu znajduje się informacja, że jego działanie utrzymuje się do godziny. Czy w związku z tym można użyć go profilaktycznie przed ryzykownym stosunkiem płciowym przed nałożeniem prezerwatywy? Czy lek ten wpływa na trwałość prezerwatyw?

Należy pamiętać , iż użycie prezerwatywy oraz stosowanie innych środków prewencyjnych minimalizuje ryzyko, jednakże go nie niweluje. Użycie octeniseptu przez założeniem prezerwatywy jest możliwe, jednakże należy odczekać 60 sek i nałożyć prezerwatywę na całkowicie suchy członek. Z powodu różnych składników z jakich są wykonane prezerwatywy oraz ogromnej ilości producentów nie możemy jednoznacznie stwierdzić kompatybilności materiałowej użycia octeniseptu wraz z prezerwatywą.

Jak stosować octenisept do płukania gardła?

Witam w jakich proporcjach stosować octenisept i wodę przy płukaniu zębów oraz przy bólu gardła u dorosłego? I czy można stosować go codziennie? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Jamę ustną zgodnie ze wskazaniami należy płukać 20 ml octeniseptu (nierozcieńczonego) przez 20 sek. Taki zabieg można powtarzać 3 razy dziennie w zależności pod potrzeby . Może być stosowany codziennie, jednakże jeżeli stosowanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów należy się zgłosić ze swoim problem do lekarza. Należy pamiętać iż octenisept ma smak gorzki utrzymujący się do kilkunastu minut po płukaniu oraz iż nie należy połykać octeniseptu. Chciałabym jednak poinformować, iż w aptekach dostępny jest produkt Octenidol MD który jest specjalnie dedykowany do zastosowania w jamie ustnej. Smak Octenidolu MD jest cytrynowo-miętowy bez zawartości alkoholu i cukru.

octenisept na wrastający paznokieć

Czy mogę stosować octenisept na wrastający paznokieć? Mam chyba zapalenie, bo jest strasznie opuchnięty palec i pulsuje, do tego bardzo boli.

Oczywiście jak najbardziej, należy przyłożyć przymoczek nasączony octeniseptem przytrzymać około 3 min. W miejscu wrastania paznokcia, często dochodzi do miejscowego zakażenia rany. Jednakże trzeba pamiętać, iż często sposób wrośnięcia paznokcia może powodować konieczność chirurgicznego usunięcia. Zatem, mimo wszystko, należy się skontaktować z lekarzem. octenisept może być używany kilka razy dziennie oraz przy każdej zmianie opatrunku w sytuacji rany, zakażenia w wyniku wrośnięcia paznokcia. W tym wypadku należy przyłożyć przymoczek a często wstępnie dodatkowo spryskać ranę i odczekać między 1-3 min. Jeżeli z miejsca wrastania paznokcia sączy się wydzielina ropna za pomocą kilku nasączonych gazików octeniseptem usuwamy nadmiar wydzieliny z rany. Nie należy używać kilkakrotnie tego samego gazika w celu ograniczenia przenoszenia zakażenia.

Czy octenisept i octenidol MD zawierają tę samą substancję bakteriobójczą?
octenisept jako produkt leczniczy zawiera octenidynę, która wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. octenidol MD wyrób medyczny również zawiera octenidynę w swoim składzie.
Czy można zwalczyć tym preparatem świerzb?
Przykro nie mamy doświadczeń związanych z działaniem octeniseptu na pasożyta – świerzbowiec ludzki – wywołujący chorobę zakaźną skóry. octenisept na pewno w tej sytuacji będzie do zastosowania, gdy w wyniku świądu skóry powstaną tzw. przeczosania wyniku silnego drapania. Należy takie miejsca spryskać octeniseptem i odczekać min. 60 sek. Nie ma potrzeby zmywania octeniseptu.
Stosowanie octenisept przy infekcji dolnych dróg moczowych

Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy mogę zastosować octenisept przy lekkiej infekcji dolnych dróg moczowych. (Lekkie pieczenie przy oddawaniu moczu.) Jeżeli mogę to jak powinienem to zrobić. Wdzięczny będę za odpowiedź.

octenisept można zastosować jako uzupełnienie terapii przy infekcjach dolnych dróg moczowych w celu działania miejscowego antybakteryjnie. W tym wypadku należy ujście cewki moczowej oraz penis przetrzeć nasączonym gazikiem octeniseptem lub spryskać octeniseptem tak, aby powierzchnia chorobowo zmieniona była dobrze nawilżona octeniseptem i pozostawić na min 60 sek 2 – 3 razy dziennie. Nie należy zmywać po zastosowaniu octeniseptu. Należy pamiętać, żeby nie używać w tym czasie płynów do mycia w okolic płciowych, bo może dojść do krótkotrwałej reakcji alergicznej. octenisept ma potwierdzoną skuteczność w szczepach bakterii i grzybów wywołujących infekcje dróg moczowych. Gdyby Pan nie skorzystał z pomocy lekarza, to warto również zastosować lek doustny wydawany w aptece bez recepty – neofuraginum, który będzie działał antybakteryjnie i moczopędnie. Zastosowanie tych dwóch leków powinno znieść objawy. Jeżeli w ciągu tygodnia nie będzie poprawy, a gdyby nastąpiło pogorszenie, należy się zgłosić do lekarza.

Jak aplikować octenisept gdy dziecko ma afty?
octenisept ma potwierdzoną skuteczność bójczą na drożdżaki i grzyby które odpowiedzialne są za powstawanie aft. octenisept ma gorzki smak, w związku z tym najlepiej wykonać miejscowy przymoczek lub pędzlowanie tego miejsca kilka razy dziennie najlepiej po jedzeniu. Warto zadbać o zwiększenie odporności dziecka, bo często afty są pierwszą oznaką spadku odporności organizmu.
Stosowanie octeniseptu w przypadku grzybicy

Dzień dobry, chciałem się dowiedzieć jak stosować octenisept w przypadku grzybicy żołędzia prącia. Jak aplikować, jak często i przez ile, na ile zostawić i czy spłukiwać wodą?

octenisept działa grzybobójczo, drożdżakobójczo a także bakteriobójczo. Należy dobrze nasączyć gazik octeniseptem i w jedna stronę dobrze przetrzeć, nawilżając powierzchnię błony śluzowej prącia. Należy do tej czynności użyć kilku gazików tak żeby nie przenosić zakażenia w inne miejsca. W celu dobrego dojścia do wszystkich miejsc należy także spryskać na koniec octeniseptem tak, żeby dobrze była nawilżona błona śluzowa i skóra, pamiętając także o miejscach trudno dostępnych jak napletek. Czas nawilżenia powinien być w przypadku zakażenia o podłożu grzybiczym do 3-5 minut. Czynność taką należy powtórzyć najlepiej 3 x dziennie, jednakże minimum 2 razy dziennie (w ciągu dnia po toalecie wystarczy spryskać). Kuracja powinna trwać max. 7 dni. Jeżeli objawy nie ustąpią należy się zgłosić do lekarza. Nie należy używać środków powierzchniowo czynnych do mycia miejsc intymnych, ponieważ może dojść do krótkotrwałych reakcji alergicznych. Najlepiej w czasie kuracji używać do przemywania miejsc intymnych octenilin saszetki 20 ml dostępny w aptekach przeznaczony do mycia miejsc intymnych, lub wody.

Używanie octeniseptu na febry (opryszczkę)

Witam mam pytanie, czy octenisept można stosować też na febry (opryszczkę)?

octenisept może być stosowany miejscowo na tzw ‘’febry”, jako iż wykazuje działanie bójcze na wirusa z rodziny herpes. Należy jedynie pamiętać, iż octenisept wykaże swoją skuteczność, jeśli będzie miał dostęp do wirusa, czyli będzie pęknięty bąbel. Lepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest produkt octenilin żel który także zawiera substancję czynną – octenidynę, a jest w postaci żelu.

Użycie octeniseptu w czasie połogu

Witam, jestem w okresie połogu/10 dni od porodu. Po każdej wizycie w toalecie pryskam miejsca intymne octeniseptem – czy powinnam się ograniczyć do użycia np. 3x dziennie? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Stosowanie octeniseptu po każdej wizycie w toalecie, w Pani stanie, nie wpłynie negatywnie na proces ziarninowania rany po połogu, oraz nie będzie miało negatywnego wpływu na karmienie dziecka. Jednakże, jeżeli rana się zagoi, należy zaprzestać używania octeniseptu, chyba że pojawią się dolegliwości ze strony miejsc intymnych.

Czy octenisept będzie dobry na naczyniaka?
octenisept nie wyleczy zmiany naczyniaka, można go jedynie zastosować, kiedy np. naczyniak zostanie naruszony mechanicznie i będzie się z niego sączyła wydzielina. Wtedy możemy użyć octeniseptu jako prewencji przed rozwojem dodatkowego zakażenia w przebiegu choroby związanej z naczyniakiem.

* IMS z lat 2011-2016

Masz pytania? Odpowiemy na nie! Zostaw kontakt.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz sprzedaży produktów i usług, przez przez Schulke z siedzibą w Waszawie

Oświadczam, że akceptuję Politykę Prywatności

Facebook